АктуелноОхрид

Во Струга прегазена 72-годишна жена

Во ОВР Струга било пријавено дека на улица „Владо Малески“, патничко моторно возило „фиат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од 21 годишен жител од с.Велешта, струшко, удрило во 72 годишна жена од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила жената, а истите се констатирана во Општа болница Струга.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

извор: МВР
фото: Архива