четврток, февруари 29, 2024
АктуелноОхрид

Охриѓанец предизвикал вербална караница која преминала во тепачка па пукал со ловечка пушка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 44 годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Тој, на 22.04.2022 година, во куќен двор на улица „130“ во Охрид предизвикал вербална караница со жител од Охрид, која прераснала во тепачка. Притоа, пријавениот од својот дом земал ловечка пушка, која ја поседувал со дозвола и во воздух испукал еден куршум.

извор: СВР Охрид
фото: Архива