АктуелноОхрид

(ВИДЕО) Екипи од јавните претпријатија се на терен и се санира нередот во Пештани од невремето

Екипи на охридските јавни претпријатија веднаш излегоа на терен и го санираат нередот што настана од невремето што попладнево го погоди Пештани. После расчистувањето на наносите, со цистерна од ЈП “Охридски Комуналец” ќе биде измиен целиот пат, напиша во својата ФБ објва градоначалникот Пецаков.