АктуелноОхрид

Тешка сообраќајна несреќа со загуба на човечки живот во Кичево

На 15,05,2022 во 00,55 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево патничко возило ,,фолсваген голф,, со охридски регистарски ознаки управувано од лице на 46 години од с.Зајас излетало од коловозот каде починало на местото на несреќата , додека лекар од Медицински центар Кичево за жал констатирал смрт.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Кичево.