АктуелноНаш ИзборОхрид

Градоначалникот Пецаков ја честиташе победата на охридските фудбалери

Охридските фудбалери слават победа против екипата на Тетекс од Тетово со 2:0. Двата гола во првото полувреме во 19та и 38ма минута на Р. Митев го одлучија натпреварот.

Честитки за опстанокот‼️
Напред Охрид, напиша Пецаков на ФБ.