АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ОО СДСМ Охрид: Нека е честит големиот христијански празник Воскресение Христово-Велигден

Денешниот празник нека донесе спокој, радост, љубов и топлина во секој дом, во секое семејство, и нека го зацврсти духот на заедништво, сплотеност и солидарност кај сите граѓани.
Христос Воскресе! Вистина Воскресе!
стои во честитката од ОО СДСМ Охрид.