АктуелноОхрид

Претседателот Пендаровски на велигденска литургија во Охрид

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска со семејството по повод Воскресението Христово – Велигден присустуваше на света литургија во храмот „Свти Никола” во Охрид.

Ви посакувам мирни празнични денови со вашите најблиски, спокој и радост во срцата.
За многу години Велигден, Христос воскресна!