ВидеаНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Велигденски концерт под покровителство на општина Охрид

Вечерва на мини амфитеатарот кај трговскиот центар „АМАМ“ , под покровителство на Општина Охрид се одржа Велигденски концерт.
👉 Деведесет минутниот концерт се рализира по иницијатива на КУД „Гердан од Бисери“ и „Ансанбал Билјана“
👉 Присутните уживаа во изведбата на Велигденската воскресителна песна од страна на хорот „Весели Бисерчиња“ и во препознатливите сплетови Водарки и Тресеница, а забавата продолжи со изведба на охридски староградски песни.
-напиша во својата ФБ објава градоначалникот Пецаков.