АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) ЈП Охридски Комуналец хортикултурно го разубави манастирот Св.Климент и Пантелејмон – Плаошник

По повод најголемиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, ЈП Охридски Комуналец во соработка со Дебарско-кичевската епархија, хортикултурно го разубавија манастирот Св.Климент и Пантелејмон – Плаошник.
За многу години!!! 🙏
-информираат од ЈП Охридски Комуналец