АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Сеуште затворен патниот правец Охрид-Ресен преку Галичица

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица се уште е затворен за сообраќај за сите видови на возила. Од охридска страна, сообраќајот се одвива до месноста Корита, информираат од АМСМ.

 

фото: архива