АктуелноОхрид

Денеска во Охрид 15 новозаразени со КОВИД 19

Во последните 24 часа регистирани се 262 случаи на заразени со ковид-19, соопшти Министеството за здравство. Половина од новите случаи се регистрирани во Скопје – 138, Битола – 25, Кавадарци – 17, Охрид – 15, Прилеп – 11, Куманово – 8, Делчево – 6, Тетово и Кичево – по 5, Велес, Струмица, Штип и Гевгелија – по 4,Кочани – 3, Гостивар, Ресен, Валандово и Крушево – по 2,Сруга, Неготино, Свети Николе Радовиш и Виница – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (262), регистрирани се 39 реинфекции.

Регистрирани сe 326 оздравени пациенти.