АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Охрид е спремен. Македонија на светско!

Градоначакникот Кирил Пецаков со фејсбук објава гонајави вечерашното проследување на историскиот натпревар помеѓу Македонија и Португалија во фудбал и судбинското решавање на Македонија дали ќе биде дел од Светското првенство.