Наш ИзборНаш изборОхрид

Стружанец најден мртов дома

Шесет и седумгодишен стружанец е пронајден мртов во својот дом во Струга, соопшти денеска СВР Охрид. Случајот во струшката полиција бил пријавен вчера во 13 часот и 30 минути.

Извршен е од јавен обвинител и полициски екипи, било констатирано дека во собата каде бил пронајден  претходно настанал пожар, кој не се проширил во другите простории.

Лекар од Брзата помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

СВР