АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Рано утрово продолжи акцијата за расчистување на снегот низ Охрид

Акцијата за расчистување на снегот продолжува и рано утринава.
🚜 Оперативните служби од синоќа на терен го расчистуваат снегот од јавните површини.
🚜 Се интервенира со абразивни средства, се посипува сол и ризла.
-стои во Фб објавата на градоначалникот Пецаков.