Мајка го ставила синот во багажник за да се заштити од вирусот – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
Наш изборНаш ИзборСвет

Мајка го ставила синот во багажник за да се заштити од вирусот

Учителката Сара Бим од Тексас беше уапсена откако го заклучила својот син, кој бил позитивен на Ковид 19, во багажникот на автомобилот за да се заштити од вирусот.

Таа е обвинета за загрозување на дете, објави Би-Би-Си.

Сведок на настанот ја повикал полицијата. Учителката го отворила багажникот и внатре имало момче. Бим рече дека нејзиниот 13-годишен син бил позитивен на ковид-19 и дека го однела на стадионот Пријдеон на уште еден тест за да го потврди резултатот.

Мајката наводно рекла дека го ставила синот во багажникот на автомобилот затоа што не сакала самата да се зарази.

 

извор/фото: агенции