АктуелноВидеоглавни-вестиИздвојувамеМагазинНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Крстосницата кај „Гимназија“ во летен шпиц 2008 година

Архивско видео направено летото 2008 година на една од нај прометните крстосници во Охрид. Погледнете како изгледаше сообраќајот, летната гужва, а малку може да се види и плоштадот кај „Музичко училиште“ кој во тоа време не беше уреден и беше прекриен со киосци.

ВИДЕО:

КОМЕРЦИЈАЛЕН ОГЛАС:  Во Охрид се отвора јубилејната 20. дрогерија на „DM“