News1.mkАктуелноОхрид

Приведено лице од струшко, запленети 4.400 парчиња пиротехнички средства

На 31.12.2021 година, по претходно добиена судска наредба, извршен е претрес во домот на 47 годишен жител од струшкото село Лабуништа. Притоа, полициските службеници од ОВР Струга, пронајдоа и одзедоа 4.400 парчиња пиротехнички средства – петарди што неовластено ги поседувал. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.