Наш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Хеликоптер на МВР фрли над 20 тони вода врз пожарот кај струшкото село Делогожда

Денеска (09.07.2024) хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваше на пожар вo шума во атарот на село Делогожди, струшко.
Хеликоптерот исфрли над 20 тона вода и во координација со силите на терен прецизно дејствуваше за гасење на преостанатите жаришта, со што пожарот е ставен под контрола.