АктуелноОхрид

Пожар во казино на улицата „Партизанска“

На 04.05.2024 година во 18.45 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во казино лоцирано на улицата „Партизанска“ во Охрид, се случил пожар во кој нема повредени лица. Интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид.

извор: СВР Охрид