ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Лице од Дебарско приведено за издржување затворска казна

На 14.01.2022 во селото Праленик, општина Центар Жупа, од страна на полициски службеници од ОВР Дебар е приведено е (35)...

News1.mk

Гутереш: Вакцинацијата против Ковид-19 многу заостанува зад прогнозите на СЗО

Вакцинацијата на светското население против коронавирус драстично заостанува зад предвидените планови на Светската здравствена организација (СЗО), изјави генералниот секретар на...

1 676 677 678 698
Page 677 of 698