Политика

ПолитикаПоследни Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го истреби криминалот и за истиот ќе има одговорност, затоа ни треба поддршката од граѓаните на 8 мај за број 2

Многу е важно да се земе активно учество во овие избори. Резултатот во првиот круг беше би рекол историски. Владата...

МакедонијаНаш изборНаш ИзборПолитика

Ние на градскиот кеј со 25.000 луѓе, тие во сала за свадби со 250 луѓе- тоа е разликата, истакна Николоски за митинзите

Сега е време кога заеднички треба да ги донесеме одлуките за периодот кој следи. Енергијата е одлична, а победата се...

Наш ИзборНаш изборПолитика

За слабиот рејтинг на СДС–мислењето на народот им смета, па посегаат по фалсификати и лаги, за тоа ќе следи тужба, велат од ВМРО ДПМНЕ

СДС очајно се обидува да ја дефокусира јавноста со фабрикации на лажни скандали и со фалсификување на документи. СДС се...

ПолитикаПоследни Вести

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секогаш против редот и законите, УЈП и институциите ги штитат граѓаните

Управата за јавни приходи како и сите останати институции дејствува според законите и постапува неселективно и ефикасно. Преку редовните контроли на...

АктуелноВидеоПолитика

Лазаревска: ВМРО-ДПМНЕ против поголеми плати на 4.700 наставници и нивно трајно вработување

И овде, во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ е против минималната плата, против работниците и наставниците.  Цела година ВМРО-ДПМНЕ го блокира законското решение...