Редакција – Страница 822 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Редакција

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Тодорова сабота, првата сабота од великиот пост

Во оваа прва сабота на постот, со коливо го празнуваме преславното чудо на светиот великомаченик Теодор Тирон, коешто се случи...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Делегација од општина Охрид оствари средба со градоначалникот на Јалова

Во рамки на работната посета на Република Турција, делегацијата на Општина Охрид, предводена од градоначалникот Кирил Пецаков и претседателот на...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Mапирни диви депонии на повеќе локации, ЈП “Охридски Комуналец” со свои интервенции

Нашите екипи интервенираат на повеќе локации за подигнување на јавната чистота. Опфатени се локации како во централното градско подрачје, така...

АктуелноОхрид

Мизо: Војната во Украина ќе ја принуди автомобилската индустрија во Македонија да го редуцира производството и бројот на вработени

За Виктор Мизо, директор на „Костал Македонија”,предупредувањето на директорот на германската комора дека се заканува стопирање на производството на македонските...

1 821 822 823 914
Page 822 of 914