АктуелноОхрид

Куче искаса малолетно дете во пределот на лицето кај стариот Чинар

Немил настан се случи денеска, нешто околу пладне на плоштадот „Крушевска република“, кај стариот Чинар, во центарот на Охрид, објави ohridpress.com.mk.

Куче искаса малолетно дете на возраст од 3-4 години во пределот на лицето.

Неофицијално, инцидентот се случил кога улично куче го нападнало детето во момент кога тоа поминувало со неговата мајка.

Повеќе информации во текот на денешниот ден

извор: ohridpress.com.mk