Наш ИзборНаш изборСвет

Иран започна напад врз Израел: Лансираше десетици беспилотни летала камикази

Иран лансираше десетици беспилотни летала камикази кон Израел  , пренесува National Independent.

Иранските државни медиуми претходно потврдија дека иранските командоси заплениле брод поврзан со Израел во Ормутскиот теснец. Од друга страна, израелската армија предупредува дека Техеран ќе ги сноси последиците доколку насилството во регионот ескалира. Компанијата MSC изјави дека на бродот имало 25 членови на екипажот.

 

извор: telegraf.rs