Наш ИзборНаш изборОхрид

Велмешани се тепале на „Мазатар“

На 20.02.2024 година во 16.20 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, на улицата „Мазатар“ во селото Велмеј, општина Дебрца, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од лице на (54) години  врз  лице на (55) години, двајцата од истото село.

Против напаѓачот, ќе биде puma suede classic velvet sneakers in cordovan leather calfskin velvet tongue and toe cap air nike sneakers cheap jerseys mallas para hombre nike brandon aiyuk jersey youth nike air max 1 ultra moire black white ราคา nike wiki aiyuk jersey corsair ddr3 1600 scarpe eleganti senza lacci gepunktete strumpfhose μπουφαν γυναικειο speed x cordura converse lugged beige brandon aiyuk jersey nike technical cross body bag поднесена соодветна пријава.