Наш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Првите штркови долетаа во Струга

Првите птици  преселнници кои ја најавуваат пролетта се веќе тука. Сведоци сме на нивното присутво во Струга каде прелетуваат astro a50 ps4 and pc cheap jerseys amazon massaggiatore anticellulite amazon tp link remote control nike daybreak uomo suport tableta bord Purchase Florida state seminars jerseys, football, and various accessories for Florida state seminars bose quietcomfort 35 usa price converse blanche et doré zara long jumpsuit in green meilleur lampe uv adidas yeezy shoes meilleur lampe uv carhartt uk vans chima ferguson pro 2 port royale black forty two skateboard shop и застануваат на високите канделабри.

Топлото време ги намами овие први пролетни весници да долетаат во своите родни краишта.

 

Фотографиите се направени на една дод фрекфентните уици низ Струга.