Наш ИзборНаш изборОхрид

Нарушен јавниот ред и мир на локален пат во охридското село Косел

На 14.02.2024 во 15.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на локален пат во охридското село Косел нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лица на (24), (21),и  (45) години  од една и  лице на (37) години , од друга страна.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР