Приведено лице од Злести поради агресивност кон полициски службеник – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
Наш ИзборНаш изборОхрид

Приведено лице од Злести поради агресивност кон полициски службеник

 

На 11.02.2024 година во 03.45 часот, пред угостителски објект лоциран на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, приведен е лице на возраст од (24) од селото Злести, општина Дебрца.

Тој, бил агресивен кон полициските службеници кои, преземале службени дејствија.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.