Лишени од слобода две лица кои агресивно се однесувале кон полициски службеници – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
Наш ИзборНаш изборОхрид

Лишени од слобода две лица кои агресивно се однесувале кон полициски службеници

-На 03.12.2023 во 00.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода лице на (24)години  и лице на (44) години , двајцата од Охрид, затоа што агресивно се однесувале и упатиле закани кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.