АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Утрово првпат минусни температури оваа сезона

Во Охрид утрово во 7 часот температурата беше минус 1 степен Цнезиусов, додека во ноќта таа паднала на минус 2 степени.

За денес се прогнозира време со температура до плус 8 степени, додека наредната ноќ повторно ќе имаме минусна температура.