Наш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Голема чест ми претставува тоа што имав можност како градоначалник на Општина Охрид, да бидам домаќин на великанот во светскиот ракомет, екипата на РК Кил

Заедно со Директорот на РК Кил Виктор Шилаги, тренерот на екипата Филип Јиха и виртузот во ракометниот свет и капитенот на екипата Домагој Дувњак и управата на ГРК Охрид разговаравме за понатамошна соработка помеѓу тимовите.
Преку поврзување градиме мрежа на пријатели и соработници во ракометниот свет, со една единствена цел ГРК Охрид да го издигнеме на висок пиедестал, напиша градоначалникот на својот ФБ профил.