АктуелноОхрид

Охриѓанец истурил бензин и се обидел да предизвика пожар во казино на ул.„Абас Емин“

На 25.09.2023 во 20.35 часот на ул.„Абас Емин“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 39 годишно лице од Охрид.

Околу 20.20 часот во казино на истата улица тој се однесувал агресивно, истурил бензин и се обидел да предизвика пожар, но бил спречен од вработените и сопственикот. Лицето било задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид