Наш ИзборНаш изборОхрид

Затекнати тројца возачи кои возеле под дејство на алкохол

На 16/17.09.2023 во периодот од 22.00 до 04.00 часот, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници во Охрид затекнале 03 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол.

 

Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози.

 

СВР