четврток, февруари 29, 2024
Наш ИзборНаш изборОхрид

Скопјанка коментирала со недолична содржина на Фејсбук

СВР Охрид поднесе кривична пријава против жена на (67) години  од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.
Таа, по објава поставена на социјалната мрежа Фејсбук, коментирала со недолична содржина со што, повикувала и промовирала насилство.