АктуелноОхрид

Охриѓанец со тешки телесни повреди пренесен во болница откако изгубил контрола со мопедот паднал на коловозот

На 16.08.2023 во 15.45 часот, на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид, 49 лице од Охрид, управувајќи мопед „сим“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и со мопедот паднал на коловозот. Возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Специјална болница „Св. Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Охрид.

извор: СВР Охрид