АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Изминатиов викенд максимален ангажман на оперативните служби на ЈП Охидски Комуналец

Во деновиве кога Охрид го живее врвот на туристичката сезона, дежурните екипи максимално ангажирани 24/7
✅ Сите туристи дојдени за одмор и релаксација, но дел од младата популација зад себе го оставија отпадот по јавните пешачки и зелени површини
✅ Се чистеше на стадионот Билјанини Извори по одржаните концерти и плажата Немо
✅ Интервенирано по кејот, ул.Македонски Просветители, градскиот парк во повеќе наврати за да се справиме со огромните количини расфрлан отпад
✅ На градскиот кеј знамињата заради дотраеност заменети со нови, инфорираат од ЈП Охридски Комуналец.