АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Приведен охриѓанец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

На 18.06.2023 година во 04,35 часот, во СВР Охрид приведен е маж на (27) години од Охрид.

Тој, агресивно се однесувал кон полициските службеници кои на улицата „Егејска“ во Охрид преземале службени дејствија.

 

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.