АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Охридската гимназија доби новата ограда – активностите за реконструкција на дворот продолжуваат

Aктивностите за реконструкција на дворот и на објектот на ОСУ „СВ Климент Охридски“ продолжуваат.
Привршува  поставувањето на новата ограда околу зградата на гимназијата.
Дворот ќе биде целосно партерно уреден и ќе се изгради атлетска патека околу училиштето.

-Дворот ќе биде целосно партерно уреден и ќе се изгради атлетска патека околу училиштето. Фокусирани сме во подобрување на условите за одвивање настава во сите образовни институции, напиша неодамна на својот ФБ профил градоначалникот Кирил Пецаков.

извор: Охрид 1