АктуелноОхрид

Оштетен „Голф“ , две лица со употреба на сила се обиделе да влезат во него

На 26.05.2023 година во 01.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека на крстосницата на булеварот „Железничка“ со улицата „Кленоец“ во Охрид, две лица се обиделе со употреба на сила да влезат во патнички автомобил „Голф“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на лице на (44) години  од Охрид и притоа го оштетиле.
Се преземаат мерки за расчситување на настанот