АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Свети Атанасиј с.Рамне

По повод денешниот празник посветен на Св.Атанасиј Велики- Летен, голем број верници ги посетуваат манастирите и црквите кои се посветени на овој голем светец.

 

фото фб Пецо Бојчевски