АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пожар во возило со охридски регистарски таблички кај кампот „Градиште“

На 08.05.2023 во 21.30 часот во возило „југо“ со охридски регистарски таблички, кое се движело во авто – кампот „Градиште“ во Охрид, управувано од лице на  (31 ) година од селото Пештани, настанал пожар. Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица Охрид.