АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Санкционирани 71 возач кој возеле над дозволеното

На 09.04.2023 година од 14 до 20 часот, на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени сообраќајни контроли.
Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 71 возачи кои, управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (Охрид-18. Струга-15, Кичево-36, Дебар-02)