АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Пионерите на ГРК Охрид победнички низ Струга!

РК Струга – ГРК Охрид (6:8) 15:22
????Богат ракометен викенд:
Утре (18.03.2023) во 11:00 часот кадетите на ГРК Охрид ја пречекуваат екипата на РК Асови Кичево!
Утре (18.03.2023) првиот тим на ГРК Охрид во 17:00 часот гостува на шампионот РК Вардар 1961 во Купот на Македонија!
Недела (19.03.2023) младинците на ГРК Охрид гостуваат на екипата на РК Филип во 17:30 часот!