АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Две лица заглавени на Галичица, извлечени од ТППЕ Охрид

Во текот на вчерашниот во попладневните часови со брза интервенција на ТППЕ Охрид навремено се извлечени две лица од снежните делови на планината Галичица.

Двете лица биле заглавени со возило на овој предел, при што интевенирано е од страна на планинарската спасителна служба при територјалната противпожарна единица од Охрид со теренско возило и лицата се успешно извлечени.