Наш ИзборНаш изборОхрид

Исчезна охриѓанец, семејство бара помош за негово пронаоѓање

Семејството на Фадил Брао (78)  бара помош за негово пронаоѓање. Тој последено  бил виден синоќа  кај продавницата Сурѓун на ул. Абас Емин во црн Голф. На себе имал црна јакна и капче.

Семејството е посебно загрижени затоа што Брао има склероза. Тие апелираат кој и да го видел или што има било какви информации да се јави на 072/573 -364.