АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Охрид украсен во пресрет на утрешниот празник Водици

Во пресрет на Богојавление-Водици, ЈП Охридски Комуналец со многубројни активности поврзани со чествувањето
➡Украсено градското пристаниште од каде ќе биде положен Светиот крст
➡Украсено централното градско подрачје со верски знамиња
➡️Поставени метални огради за безбедно движење кај градското пристаниште
➡Јавната чистота на највисок степен како што му доликува на Охрид пред одбележувањето на најмасовната црковно-културна манифестација, пишува во својата ФБ објава градоначалникот Кирил Пецаков.