АктуелноОхрид

Бакраческа: Охриѓани и денес учествуваат во креирање на промените кои што носат иднина

Општина Охрид отчетно и транспарентно во текот на целата година каде што најголем дел од предлог буџетот е прилагоден на иницијативите и потребите на граѓаните.

Охриѓани и денес учествуваат во креирање на промените кои што носат иднина, напиша на својот ФБ профил пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Грација Бакраческа.

извор: ФБ Грација Бакраческа