АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Продолжуваат oтвoрените денови во општина Охрид и овој викенд 10 и11 декември

Градоначалникот Кирил Пецаков најавува дека во сабота и недела (10 и 11 декември) се продолжува со отворените денови во Општина Охрид, каде сите заинтересирани охриѓани може да ги презентираат своите идеи и предлози за наредниот буџет. Средбите ќе се одвиваат од 11 до 14 часот во просториите на Општина Охрид.

 

vmro dpmne Ohrid