АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

НАЈНОВА ВЕСТ Полицијата вечерва во Охрид заплени кокаин

Во полициска акција која се спровела вечерва во Охрид , полицијата запленила одредена количина кокаин.
Акцијата се спровела во центарот на градот, на Булевар Туристичка во близина на гимназијата.
Се очекува наскоро полицијата да соопшти детали за заплената.