АктуелноВидеаОхрид

(НАЈНОВА ВЕСТ) Инцидентот во бугарскиот клуб се случил минатата ноќ, а пријавен бил денеска

Инцидентот со пукањето со огнено оружје кој вечерва ја вознемири охридската и македонската јавност се случил минатата ноќ, а во моментов се работи на утврдување на периодот во кој се слчил нападот – информираат високи полициски извори за Охрид1.

Од таму потенцираат дека инцидентот е пријавен вечерва во 19 часот , речиси 20-тина часа од како веројатно се случил.

Од бугарскиот културен клуб инцидентот го пријавиле вечерва, но тој не се случил вечерва туку минатата ноќ – брифираат за Охрид1 високи полициски извори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

извор: Охрид 1